WORS Cup - Cross Country

July 08, 2017


Results by: WORS Racing L.L.C.

Cat 1 (Junior) Female

Field Size: 10

Female 15 to 16

Field Size: 6

Age Group Overall Bib # Name City, State Age Time Time Back Team 1 1 109 Katy McDicken Appleton WI 16 1:26:50.20 0:00.00 Recyclist 2 2 513 Mckenna Dwyer Jefferson WI 16 1:27:23.80 0:33.60 ASU Junior Development 3 5 114 Arianna Schafer Deer Park IL 16 1:43:10.61 16:20.41 Village Verdigris 4 6 149 Aleah Austin Durango CO 14 1:43:30.89 16:40.69 Duragon DEVO 5 7 107 Lauren Duhm Greenville WI 16 1:44:04.65 17:14.45 Broken Spoke Racing NR 104 Lorissa Thorpe Wausau WI 16 Rib Mountain Cycles/Red Eye Br

Female 17 to 18

Field Size: 4

Age Group Overall Bib # Name City, State Age Time Time Back Team 1 3 137 Maddy Frank Walker MI 17 1:28:07.13 0:00.00 Freewheeler Racing 2 4 106 Hanna Mork Wausau WI 18 1:32:30.26 4:23.13 Linear Sport Racing Team NR 139 Alex Bourgeault Minneapolis MN 18 NorthStar Development DNF 141 Charles Seymour Milford MI 17 Athletic Mentors/Greenwar USA

Cat 1 (Junior) Male

Field Size: 24

Male 15 to 16

Field Size: 11

Age Group Overall Bib # Name City, State Age Time Time Back Team 1 2 143 Daxton Mock Lake Mills WI 16 1:07:05.90 0:00.00 Trek 2 3 37 Nathan Knowles Batavia IL 11 1:09:14.61 2:08.71 ASU Junior Devlopment 3 6 144 Bobby Jones Gilbertsville KY 16 1:10:15.24 3:09.34 Bear Development Team 4 7 138 Hayden Rosborough Prescott AZ 15 1:10:18.48 3:12.58 AZ Devo 5 10 133 Judah Gustafson Belmont MI 16 1:12:29.54 5:23.64 Speed Merchants 6 12 101 Elijah Johnson Brookfield WI 15 1:13:22.67 6:16.77 Wheel and Sprocket/Vision 7 14 112 Nick Niemi Elkhart Lake WI 16 1:14:12.78 7:06.88 Diablo Cycling 8 15 140 Pavel Nelson Cameron WI 15 1:14:49.45 7:43.55 Lamere Cycles 9 18 111 Aidan Lemorande Suamico WI 15 1:17:09.78 10:03.88 Pete's Garage Racing 10 20 115 William Frank Green Bay WI 16 1:19:12.03 12:06.13 Diablo Cycling DNF 135 Sawyer Shafer Davisburg MI 15 ATHLETIC MENTORS/GREENWAREUSA

Male 17 to 18

Field Size: 13

Age Group Overall Bib # Name City, State Age Time Time Back Team 1 1 48 Caleb Swartz Madison WI 18 1:06:45.53 0:00.00 Linear Sports/Trek 2 4 59 Ethan Jedlicka Marion IA 17 1:09:42.63 2:57.10 ASU Devo 3 5 146 Grant Wilson Gilbertsville KY 17 1:10:14.74 3:29.21 True Performance Jr Devo 4 8 142 Hayden McLaughlin Warrensburg MO 18 1:11:05.73 4:20.20 Ethos Racing 5 9 145 Jaron Wood Benton KY 17 1:12:05.45 5:19.92 True Performance 6 11 134 Justin Kreger Pontiac MI 18 1:13:22.52 6:36.99 Andre Junior Devo Team 7 13 148 Grayson Hughes Prescott AZ 18 1:14:00.14 7:14.61 AZ Devo 8 16 136 Tim Coffey Cadillac MI 17 1:14:52.77 8:07.24 Einstein Racing - Short's Brew 9 17 102 Tristan N Hauser Wausau WI 18 1:16:18.64 9:33.11 Rib Mountain Cycles 10 19 147 Kyle Kargel Baraboo WI 18 1:18:19.31 11:33.78 Baraboo Sharks 11 21 36 Cole McDicken Appleton WI 18 1:23:11.31 16:25.78 Recyclist 12 22 108 Owen Reich Pine River WI 18 1:28:56.68 22:11.15 Team Extreme 13 23 105 Corbin Hodgeman Pardeeville WI 17 1:22:19.87 -1 Lap ASU Development Team